“Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty, Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć”- słowa tej dobrze znanej dzieciom piosenki znalazły w dniu dzisiejszym swoje odzwierciedlenie, kiedy to do naszego przedszkola zawitał Dentobus. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat dbania o higienę jamy ustnej zadając Pani Stomatolog wiele ciekawych pytań. Punktem kulminacyjnym spotkania była możliwość, aby każdy mógł usiąść na wygodnym fotelu stomatologicznym i pokazać Pani Doktor swoje „zębowe skarby”. Dzieci wykazały się dużą odwagą i z uśmiechem na twarzach po kolei zasiadały na wygodnym fotelu. Na sam koniec każdy otrzymał naklejkę „Dzielnego Pacjenta” z dumą przyklejając ją na koszulkach. To była bardzo miła wizyta niosąca za sobą pozytywne wrażenia i już od dzisiaj każde dziecko wie, że mycie zębów to sprawa priorytetowa!

Kategorie: Wydarzenia