„Pani Jesień do Nas przyszła i wesoło śpiewa Nam,
strój jej zdobią złote liście, na bębenku dla Niej gram …”
Od rana dzieci z niecierpliwością czekały na tajemniczego gościa, który postanowił odwiedzić naszą placówkę.
Pani Jesień przywitała „Smoki” wierszem i zaprosiła dzieci w świat zadań i zagadek – oczywiście jesiennych. Nasza Pani Jesień przyniosła nam jesienne dary w wiklinowym koszyku. Smoki rozpoznawały i nazywały różne warzywa, owoce, opisywały ich wygląd i co możemy z nich zrobić. Następnie Pani Jesień miała dla Smoków ciekawe zagadki, które dzieci rozwiązały bez przeszkód. Zaprosiliśmy Panią Jesień do wspólnych tańców i interpretacji ruchowej muzyki poważnej. Na koniec każde dziecko stworzyło swoje jesienne wielobarwne drzewo. Podsumowując dzisiejszy dzień wszystkie przedszkolaki wybrały się na spacer do Parku Miejskiego maszerując dumnie z Panią Jesienią, która była bardzo podziwiana przez napotkanych przechodniów. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!
A.K.
Kategorie: Wydarzenia