Na parapecie skrzynek bez liku,
trochę nasionek, trochę słoików.
Każdy przedszkolak sadzi i sieje,
i co dzień patrzy, co się tam dzieje.
Pilnuje, żeby nie były suche,
a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.
Myje i sieka na kanapeczki
zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

Smoki aktywnie uczestniczyły w dzisiejszych zajęciach przyrodniczych pod hasłem „Wiosenny ogródek” w ramach projektu „Dobrze jemy”, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa.

Przedszkolaki przyglądały się zgromadzonym przedmiotom, a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela dzieci samodzielnie siały rzeżuchę w pojemniczkach wyłożonych watą i sadziły cebulkę w kubeczkach z ziemią.
Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek. Smoki nie mogą się już doczekać !!

Kategorie: Wydarzenia