Wiosna zbliża się wielkimi krokami, przyroda budzi się do życia, wokół robi się zielono, słychać śpiew ptaków. Jest to także wyśmienity czas na sianie i sadzenie różnorodnych roślinek. Dnia 17 marca przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego czując zbliżającą się wiosnę założyły w swojej sali własny wiosenny ogródek. Na samym początku dzieci poznały historię tulipanka, który nie chciał zbudzić się z zimowego snu, jednak za sprawą słoneczka i deszczu obudził się i wyszedł spod ziemi ciesząc oczy wszystkich swoim pięknym wyglądem. Następnie „Biedronki” zabawiły się w zabawę ruchową „Sadzimy roślinki”, po czym nadszedł czas na sadzenie. Dzieci z pomocą nauczyciela napełniły doniczki ziemią i zasadziły fasolkę i cebulkę. Każdy przedszkolak zasadził swoją własną cebulkę oraz zasialiśmy rzeżuchę, która z pewnością będzie ozdobą na wielkanocnym stole. Dzieci dowiedziały się, że do wzrostu roślin potrzebne jest ciepło, światło i woda. Wszystkie przedszkolaki będą dbać o ogródek wiosenny, dzięki czemu w naszej sali z pewnością zrobi się wiosennie. Z niecierpliwością czekamy, aż nasze roślinki zaczną rosnąć. ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia