W tym tygodniu przedszkolaki z grup : Biedronki, Smoki i Tropiciele, uczestniczyły w zajęciach z muzykoterapii -Wiosenne figle z kolorowymi apaszkami. Na początku przywitaliśmy się piosenką ” Wszyscy są witam Was…” i wykonaliśmy Taniec
Tupaniec do utworu “Klepany”. Było dużo podskoków, tupania, klepania o uda, przybijania piątek, przeciągania i figlowania.😁
Słuchając “Wiosny” A.Vivaldiego, za pomocą chusty animacyjnej oraz instrumentów naśladowaliśmy delikatny wiosenny wietrzyk, śpiew ptaków, deszcz i burzę. Odwiedziliśmy kurki w kurniku, które podczas Tańca Norweskiego gdakały, dziobały ziarenka i szybko biegały, bo gonił je rudy lis! Zmęczeni odpoczęliśmy chwilkę na dywanie, aby dalej bawić się kolorowymi chustkami, zwijając je sprytnie rączkami, podrzucając do góry , kładąc na kolana i na boki. Na koniec naszej zabawy wykonaliśmy masażyk paluszkowy i pożegnaliśmy się piosenką “Nasza zabawa kończy się…”
Zapraszamy do obejrzenia galerii.☺
Kategorie: Wydarzenia