Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w naszym przedszkolu. Dzieci przy choince i wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne ozdoby i prace. Staraliśmy się dużo rozmawiać o świętach i związanych z nimi tradycjami. W naszym przedszkolu również corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia. Pani Ani i Dominika powitały wszystkich gości, następnie przedszkolaki z grupy „Biedronki” zaprezentowały krótki występ, który wprowadził nas w magiczną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pani Dominika odczytała fragment Pisma Świętego, wspólnie odmówiliśmy modlitwę i symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Następnie zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. 🎄❤☺

Kategorie: Wydarzenia