Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w naszym przedszkolu. Dzieci przy choince i wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne ozdoby i prace. Staraliśmy się dużo rozmawiać o świętach i związanych z nimi tradycjami. W naszym przedszkolu również corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 22 grudnia i była wyjątkowa, gdyż specjalni goście zaszczycili nas swoją obecnością. Ten magiczny dzień uprzyjemniło nam wirtualne spotkanie z piosenkarzem- Mateuszem Mijalem, który przekazał wszystkim życzenia i zaśpiewał razem z naszymi przedszkolakami kolędę. Wielką niespodzianką dla przedszkolaków były także magiczne kolędy wykonane przez Rodziców Wojtusia z grupy „Tropiciele”, nie zabrakło również przedstawicieli Rodziców- grupa „Biedronki” gościła Panią Madzię- Mamę Tymusia, która włączyła się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i zaprezentowała najmłodszym wiersz „Wigilia” wprowadzając nas tym samym w magiczny klimat. Dzieci z poszczególnych grup symbolicznie podzieliły się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Następnie zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.❤

Kategorie: Wydarzenia