Dnia 4 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante pod hasłem “Wiem, co jem”. Podczas tego spotkania przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz przypomniały wraz z gościem podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Następie klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane układając je w odpowiedni sposób na piramidzie żywienia. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Następnie zatańczyliśmy zdrowotny taniec, który sprawił wiele radości. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami. Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

Kategorie: Wydarzenia