W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.
Raniutko w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania. Również w przedszkolu rodzinnie spędziliśmy święta.
16 kwietnia urządziliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciły nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy, które przywiozły własnoręczne pyszne wypieki związane z Wielkanocą, a także piękne kwiaty robione z bibuły. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, kiełbasy, „baby wielkanocnej”, stroików z bazi i bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania razem z siostrą Ewelinką zmówiliśmy modlitwę. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci zaprezentowały program artystyczny związany z tradycjami wielkanocnymi, śpiewały piosenki i mówiły wielkanocne wierszyki. Pani Dyrektor złożyła z tej okazji świąteczne życzenia i podziękowała przedszkolakom za piękny występ. Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przeczytały dzieciom wielkanocne opowiadanie włączając się do kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Wszystkim bardzo smakowało śniadanie, a koguciki i myszki z jajek znikały w mgnieniu oka. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia