W dniu 16 stycznia Dzieci z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle z grupy „Biedronki” wykonały zadania z modułu IV Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Rozmawialiśmy o tym co to jest sovoir –vivre na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Kwoka”. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie „Mistrz dobrych manier”-quiz wiedzy o zasadach dobrego wychowania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Poznanie przez dzieci zasad dobrego zachowania ,znajomości obyczajów oraz dobrych manier życzliwości dla innych ludzi. Dzieci doszły do wniosku, że okazując dobre maniery okazujemy szacunek innym ludziom. Kolejnym etapem była zabawa „Tacy sami choć widzimy rękami” – kalambury – czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy? Przedszkolaki mogły wykazać się umiejętnością pokazywania różnych postaci bez użycia słów i zgadywania emocji. Na końcu oglądnęliśmy Dobranockę z dawnych lat- Madeline. Dzieci poznały losy głównej bohaterki, która przez cały czas kroczy własnymi ścieżkami. Mieszka w sierocińcu i ma problem z przestrzeganiem dobrych zasad zachowania.

 

Kategorie: Wydarzenia