20 września br. w Jasielskim Domu Kultury było gwarno i wesoło za sprawą przedszkolaków, którzy spotkali się, aby świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Organizatorem wydarzenia było Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle. Jednym z najistotniejszych powodów, dla którego uchwalono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest popularyzacja edukacji przedszkolnej w naszym społeczeństwie, która stanowi bardzo ważną rolę w życiu kilkuletniego człowieka. To przedszkole kształtuje jego dojrzałość emocjonalną, umiejętność funkcjonowania w grupie czy samodzielność. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Jolanta Strzępek wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Agata Koba rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle, Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, Małgorzata Smyka bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Szkolnej Straży Miejskiej w Jaśle Iwona Głogowska oraz Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji KPP w Jaśle. Liczne Grono Pedagogiczne Bajkowego Przedszkola reprezentowała Dyrekcja Teresa Tęcza oraz Anna Zielińska, wychowawcy i opiekunowie przedszkolaków. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka połączone zostały z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronatem Honorowym inicjatywę objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Wydawnictwo Bliżej Przedszkola. Celebracja święta przedszkolaków rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości oraz złożeniem życzeń najmłodszym. Tego dnia nie mogło zabraknąć pięknych chwil z literaturą dziecięcą, zaproszeni goście przeczytali wspólnie najmłodszym wiersz Barbary Szelągowskiej „W przedszkolu”, następnie wszyscy odśpiewali Hymn Bajkowego Przedszkola oraz Hymn Przedszkolaka jednocząc się myślami z przedszkolakami z całej Polski. W kolejnej części spotkania dzieci stały się aktorami tanecznej, animacyjnej tańcobajki pt. „Czerwony Kapturek”. Prowadzący zabawę wodzirej uczył dzieci prostych gestów i układów tanecznych, dzięki czemu szybko wcieliły się w rolę Czerwonego Kapturka, szalonego wilka, jak i sympatycznej babci oraz dzielnego gajowego. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach specjalnie stworzonej muzyki, która na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Szaleństwom w dobrym tego słowa znaczeniu nie było końca! Na zakończenie tradycyjnie w południe poszybowały do nieba kolorowe balony z marzeniami dzieci. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył milusińskim mnóstwo wspaniałej zabawy, a pozytywna atmosfera spotkania wywołała uśmiechy na ich twarzach. Do zobaczenia za rok!
Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle

Kategorie: Wydarzenia