Dnia 6 kwietnia przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego z grupy „Smoki” i „Tropiciele” wybrały się na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Głównym celem naszej wycieczki były warsztaty malowania tradycyjnych pisanek. Pani prowadząca zajęcia przeprowadziła pogadankę na temat symboliki Świąt Wielkanocnych. Dokładnie przedstawiła, co oznaczają kolejne barwy na pisankach. Każde dziecko miało zapewniony gotowy warsztat pracy: jajko drewniane pomalowane na jasny kolor – umocowane na druciku, paletę farb plakatowych, pędzel, pojemnik z wodą. Po wszelkich wyjaśnieniach dzieci z zapałem malowały swoje pisanki. Największą atrakcją wycieczki dla wszystkich uczniów był „Zwierzyniec”. Dzieci mogły z bliska zaobserwować parę górskiego bydła szkockiego, byka węgierskiego długorogiego, kozy, koźlątko, owce , kury i kaczki. Po chwilach zachwytu nad zwierzętami dzieci obejrzały film „Karpacka Troja – Trzcinica”, który zapoznał je z początkami powstania tego grodu i z życiem ówczesnej ludności. Obejrzeliśmy eksponaty muzealne w pawilonie wystawowym , zwiedziliśmy skansen: wioski słowiańskiej i otomańskiej, wczesnośredniowiecznej kuźni i pieca chlebowego.
Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Wracając do przedszkola dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, zwłaszcza ze Zwierzyńca.
Kategorie: Wydarzenia