20 grudnia przedszkolaki z grupy „Nutki” i „Tropiciele” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kultury Szlacheckiej Dwór Kopytowa. Dwór spełnia role muzeum wnętrz dworskich. Ekspozycję stanowią pamiątki z powstań narodowych, meble, malarstwo polskie i obce. W piwnicach XVII wiecznego dworu, należącego niegdyś do zakonu cystersów powstała Piernikarnia Kopytowska. Tam przedszkolaki poznały historię, pachnących cynamonem wypieków. Na początku naszej wizyty w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom najmłodsi wysłuchali opowiadania o „Wieczorze wigilijnym”. Następnie wspólnie przystąpiliśmy do czynności związanych z pieczeniem piernikowych przysmaków. „Nutki” oraz „Tropiciele” wałkowali ciasto piernikowe, odciskali je w formach, dowiedziały się również, że pierniki to jedne z niewielu łakoci, które oprócz tego, że są pyszne posiadają dodatkowo walory zdrowotne. W trakcie warsztatów wszyscy ochoczo pracowali i świetnie się bawili. Każdy z wielkim zaangażowaniem ozdabiał swoje ciasteczka, polewą, lukrem, a także kolorowymi posypkami.” W wyniku pracy przedszkolaków powstały prawdziwe dzieła sztuki, które staną się ozdobą bożonarodzeniowych drzewek. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej i świątecznej atmosferze! Serdecznie dziękujemy!

Kategorie: Wydarzenia