W środę, 30 marca przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego wzięły udział w warsztatach malowania na szkle zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Jaśle. Na samym początku spotkania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchaliśmy wiersza pt. „Wiosna”, a następnie przystąpiliśmy do warsztatów. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawostek związanych ze sztuką malowania na szkle , po czym sami mieliśmy okazję zamienić się w małych artystów. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy dzieci wykonały obrazki, na których zagościł wielkanocny kurczaczek. „Biedronki” z wielką precyzją i zaangażowaniem przystąpiły do pracy starannie wykonując swoje zadanie. Efekt końcowy okazał się naprawdę wyjątkowy i każdy z przedszkolaków wyczarował prawdziwe dzieła sztuki. Dzisiejsze spotkanie odbyło się także w ramach realizacji kolejnego zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” . Serdecznie dziękujemy Muzeum Regionalne w Jaśle za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów, które przyniosły naprawdę wiele radości na twarzach dzieci i pozwoliły poczuć, że świętą są już naprawdę coraz bliżej. ❤️❤️❤️

Kategorie: Wydarzenia