14 lipca przedszkolaki z grupy Smoki i Tropiciele z oddziału na Kochanowskiego wybrały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady M. Pelczar na warsztaty ICE CREAM FACTORY – Fabryka Naturalnych Lodów w Korczynie. Na samym początku spotkania przedszkolaki poznały historię powstawania lodów oraz surowce potrzebne do ich wyprodukowania. Dzieci miały możliwość rozpoznać różne nuty smakowe występujące w lodach podczas ich degustacji oraz poznały sposób wykonania lodów tajskich. Kolejnym ciekawym punktem warsztatów była prezentacja zabytkowych maszyn i urządzeń do produkcji lodów. Przedszkolaki wykazały się sporą kreatywnością podczas ozdabiania lodów, skutkiem czego były okazałe lodowe desery, które szybko znikały z talerzyków. W ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ dzieci wysłuchały wiersza P. Wyrębkiewicz -Łuby ,,Lody’’. Do przedszkola wróciliśmy we wspaniałych nastrojach i z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym magicznym miejscu. To był dzień pełen wrażeń i pysznych smaków! 🍨🍦❤️

Kategorie: Wydarzenia