Tańcowała igła z nitką,
Igła – pięknie, nitka – brzydko.
Igła cała jak z igiełki,
Nitce plączą się supełki.
Igła naprzód – nitka za nią:
„Ach, jak cudnie tańczyć z panią!”
Igła biegnie drobnym ściegiem,
A za igłą – nitka biegiem.

W dniu 21 lipca dzieci grupy „Smoki” i “Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Załęża na warsztaty krawieckie, gdzie miały możliwość poznania zawodu i pracy krawcowej „od podszewki”. A to wszystko dzięki naszej Pani Małgorzacie Brej ,która pokazała dzieciom, na czym polega praca krawcowej. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda maszyna do szycia, jakie przybory i materiały potrzebne są, aby coś uszyć. Miały okazje zaobserwować jak korzystać z maszyny do szycia. Poznały rożne rodzaje : materiałów ,igieł
guzików oraz nożyczek. Dowiedziały się również do czego służy naparstek i centymetr krawiecki. Kolejnym etapem naszego spotkania były warsztaty podczas których dzieci ćwiczyły sprawność ręki .Każdy przedszkolak musiał wypełnić swoja podusie wkładem sylikonowym. Nie zabrakło również głośnego czytania, pani Małgosia przeczytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy “Tańcowała igła z nitką”. Bardzo dziękujemy naszej Pani za pokazanie i przybliżenie dzieciom tajników tego zawodu.

Kategorie: Wydarzenia