Dnia 09.12.2021r w grupie Smoków i Tropicieli gościliśmy panią artystkę ceramiki Katarzynę Kluz, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny, pokazała pracę z gliną oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Pani zaprosiła dzieci do wspólnego formowania Świątecznego Aniołka następnie do samodzielnego wykonania swojego Anioła na choinkę. Pani Katarzyna przeczytała przedszkolakom wiersz Hanny Niewiadomskiej pt. „Aniołki” włączając się tym samym do akcji społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!
Efektem naszej zabawy z gliną pod czujnym okiem pani Katarzyny są piękne Aniołki na Święta Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na wypalenie naszych prac w specjalnym piecu i pomalowanie w kolorze biało- złotym. Dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie warsztatów i życzymy Zdrowych, Wesołych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!❤🎄

Kategorie: Wydarzenia