W dniach 27-28 sierpnia br. przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wybrały się na warsztaty ceramiczne do Muzeum Regionalnego w Jaśle. Na początku dzieci zapoznały się z materiałem z którym miały pracować – gliną. Następnie Panie wytłumaczyły jak stworzyć z gliny spodek czy talerz i przystąpiliśmy do pracy. Ponieważ dziecko w wieku przedszkolnym rozwija się poprzez zabawę warsztaty takie przynoszą wymierne efekty. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i oczywiście jest wspaniałą zabawą. Nie zapomnieliśmy o głośnym czytaniu, a Panie z chęcią przeczytały wiersz dla dzieci i tym samym przyłączyły do kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Serdecznie dziękujemy Pracownikom Muzeum Regionalnego w Jaśle za poświęcony czas i przeprowadzone zajęcia dla dzieci.

Ala K.