Dnia 9 września przedszkolaki z oddziału przy ul. Kochanowskiego, wspominając wakacyjny czas uczestniczyły w zajęciach polisensorycznych pt” Wakacyjne wspomnienia”. Podczas zajęć dzieci z grupy „Smoki” opowiadały, w jaki sposób spędziły wakacje. Rozmawialiśmy o morzu, plaży i górach. Dzieci oglądały zdjęcia i ilustracje przedstawiające różne krajobrazy, słuchały szumu morza i odgłosów lasu i górskich hal. Doskonale wiedziały, co należy zabrać ze sobą na plażę oraz jak spakować plecach na górską wycieczkę. Wyszukiwały ukrytych w kaszy i piasku skarbów, tworzyły obrazki z muszelek, pokonały “górski” tor przeszkód. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną – wydzierankę “Zachód słońca nad morzem” i “Górski krajobraz”. Przedszkolaki z grup „Bajkowi Odkrywcy” oraz „Biedronki” poszukiwały skarbów ukrytych w piasku, puszczały żaglówki po wodzie, słuchały szumu morza i łowiły muszle z podwodnych toni. Na koniec wykonały pracę plastyczną malowana wodą, inspirowaną kolorami lata. To były piękne wakacyjne wspomnienia!

Kategorie: Wydarzenia