Dnia 22.08. 2023 r grupa Bajkowi Odkrywcy wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami  pojechała na wycieczkę do miejscowości Kowalowy, korzystając z uprzejmości i gościnności  rodziców i kolegi z grupy  – Wiktorka , do ich domu usytuowanego w pięknych okolicznościach przyrody. Dzień przywitał nas piękną pogodą i zachęcił do dobrych humorów , które towarzyszyły nam do samego wieczora. W swoim domu powitał  nas nasz kolega, rodzice , a także jego siostrzyczka. Na samym początku Wiktor pokazał nam swoje zwierzątka: agamę, chomika, kraba, pająki, żabki, żółwia, opowiedział nam także czym się żywią i jak ich pielęgnuje z pomocą mamy i taty. Świat zwierząt to wielka fascynacja chłopca, a szczególnie życie płazów i gadów. Po rozpakowaniu ekwipunku zaczęliśmy dobrą zabawę, zjeżdżaliśmy na zjeżdżali, pokonywaliśmy ścieżkę sensoryczną,tunel, spacerowaliśmy wokół stawu, na którym można było również popływać. Na tarasie czekały na nas pyszne zdrowe przekąski, picie i trochę słodkości. Zabawa przebiegała nam w miłej i przyjaznej atmosferze, ale jak to w życiu bywa, wszystko co dobre szybko się kończy. Tata Wiktorka rozpalił ognisko, na którym piekły się kiełbaski, kornetki i pyszne chrupiące grzanki to był nasz wycieczkowy obiadek, który dzieci spałaszowały bardzo chętnie. W cieniu drzew pani Gabrysia w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała nam fragment książki Marcina, Jana Gorazdowskiego  „O Płazach i Gadach”. Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekały stęsknione leżaczki ,kołderki i podusie. Spało się niektórym przedszkolakom słodko i rozkosznie.

 DZIĘKUJEMY JESZCZE RAZ PAŃSTWU MICHALSKIM, ZA ZAPROSZENIE, GOŚCINNOŚĆ

I MIŁE PRZYJĘCIU W SWOIM DOMU!

DZIĘKUJEMY! DYREKCJA, PANIE WYCHOWAWCZYNIE I GRUPA BAJKOWI ODKRYWCY!

Kategorie: Wydarzenia