W dniu dzisiejszym dzieci z oddziału na Kochanowskiego i Rejtana udały się z wakacyjną wizytą na słodką wycieczkę do pierwszego na świecie Muzeum Lizaka w Jaśle. Zwiedzanie muzeum zaczęliśmy od sklepiku ze słodkościami, tam dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje lizaków, różniących się kształtem, wielkością i kolorem. Po muzeum oprowadzała dzieci pani przewodnik, która na samym początku w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała najmłodszym wiersz pt. „Cukiernik”, następnie w ciekawy sposób opowiedziała o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Dzieci poznały historię zakładu Gran-Pik Liwocz, który swoją działalność rozpoczął w 1955 r., kilka lat wcześniej przed produkcją znanych chupa-chups’ów. Dzieci miały możliwość powąchać, dotknąć różnego rodzaju cukrów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Zobaczyły również eksponaty maszyn stosowanych w karmelarstwie. Jednak największą atrakcją dla najmłodszych była możliwość własnoręcznego uformowania lizaka! Dzieci zdobyły nowe wiadomości i doświadczenia. Z własnoręcznie zrobionym lizakiem i uśmiechem na twarzy przeszliśmy do Pizzerii Vesuvio, gdzie czekał już na nas pan kucharz, który opowiedział dzieciom o pochodzeniu pizzy i jej historii, oczywiście z wielką chęcią przyłączył się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” czytając dzieciom opowiadanie pt „Zuzia piecze pizzę”. Następnie zaprosił dzieci do swojego stanowiska pracy, gdzie każdy mógł poczuć się jak kucharz mogąc samemu wykonać pizzę. Na koniec było najsmaczniejsze zadanie – zjedzenie pizzy! Nie trzeba było nikogo namawiać do jedzenia, wszyscy z wielkimi uśmiechami zajadali się pyszną pizzą! To był jeden z najsmaczniejszych dni w naszym przedszkolu. Bardzo dziękujemy Pizzerii Vesuvio za tak miłą i smaczną gościnę!

Kategorie: Wydarzenia