Wakacje to czas relaksu i zabawy.

W poniedziałek,17.07.2023 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia jogi. Przedszkolaki z uśmiechem wykonywały asany w formie gier i zabaw. Grupa „Bajkowi Odkrywcy” i „ Biedronki” rzucały jogową kostką , a „Smoki” grały w jogowe domino. Podczas ćwiczeń dzieci wykorzystały karty z pozycjami jogi ilustrującymi oznaki lata oraz różnorodne przedmioty, takie jak piórka, bańki mydlane pobudzające wyobraźnię i kreatywne myślenie. Poprzez zabawę- ćwiczenie asan dzieci uelastyczniły i wzmocniły swoje ciała. W trakcie zajęć nie zabrakło ćwiczeń oddechowych, które uczą jak koncentrować umysł, a także regulują emocje. Zajęcia zakończyły się wyciszeniem przy muzyce relaksacyjnej i żelowych magicznych klepsydrach, a także kolorowaniem wakacyjnych mandali. Poprzez jogę dzieci w przyjaznej atmosferze zabawy rozwijały świadomość swojego ciała, doskonaliły precyzję ruchu, a także uczyły się współdziałania w grupie.

Kategorie: Wydarzenia