Dnia 12.12.2018 r. w grupie „Tropiciele” odbyły się zajęcia otwarte „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia” podczas których dzieci wraz z rodzicami mieli okazję poczuć magię zbliżających się świąt. Na początku spotkania przenieśli się do Laponii- krainy Świętego Mikołaja. Posłuchali opowieści ruchowej w której wcielili się w role aniołków, reniferów, krasnoludków oraz mikołajów. Z „zaczarowanego worka” wyciągali rozmaite „skarby” związane z tematem świąt oraz w rytm muzyki ochoczo poruszali się w zaprzęgach: renifer i Święty Mikołaj rozwożąc prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci. „Tropiciele” rozwiązywały także zagadki obrazkowe i rozpoznawały świąteczne przysmaki za pomocą zmysłów: dotyku, smaku i węchu. Zgromadzeni goście wykazali się talentem aktorskim podczas kalamburów oraz zamienili się w migocące gwiazdeczki. Zabawa „Prawda-fałsz” potwierdziła, iż dzieci znają tradycje bożonarodzeniowe. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie ozdobnych torebek świątecznych, na których zagościł renifer Rudolf. Ewaluacja zajęć pokazała, iż zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się bawili spędzając wspólnie czas.

Kategorie: Wydarzenia