W dniu 11 marca grupa „Tropiciele” zrealizowała 5 zadanie z VII edycji Programu Edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”. Na początku zajęć Tropiciele wspólnie ustaliły jaką mamy dzisiaj datę oraz dzień tygodnia, następnie poznały różne przysłowia o miesiącach i wybrały odpowiednie do bieżącego miesiąca. Przedszkolaki stworzyły swój marcowy garnek wrzucając do niego wszystkie zjawiska atmosferyczne występujące początkiem wiosny. Bawiliśmy się w marcowe zagadki umieszczone na mecie do kodowania, każda dobra odpowiedź była nagradzane obrazkiem i tak powstał pierwszy marcowy zakodowany rysunek. Kolejnym zadaniem było stworzenie wzoru na podstawie podanych koordynatów, dzieci same układały karteczki na macie z których powstał marcowy garnek. Trzecim zadaniem, które wykonały dzieci była przesuwanka – kodowanka. Nie zabrakło także pracy podsumowujące zajęcia wykonywanej indywidualnie przez każde dziecko i sprawdzającej umiejętności nabyte podczas zajęć. Na zajęciach były kształtowane kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, kompetencje matematyczne oraz w zakresie nauk przyrodniczych. Zajęcia bardzo się podobały i sprawiły przedszkolakom wiele radości.

Kategorie: Wydarzenia