29 października w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Twórczości Polskich Poetów i Pisarzy pod hasłem „W bajkowym świecie poezji Marii Konopnickiej” połączony z głośnym czytaniem w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Festiwal został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Celem festiwalu było promowanie twórczości Marii Konopnickiej, rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych, zachęcanie do uczestnictwa w kulturze oraz zainteresowanie sztuką żywego słowa. Tego dnia nie mogło zabraknąć głośnego czytania, dlatego Pan Paweł Bukowski Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Pani Barbara Bukowska – kustosz Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Pani Grażyna Jędryczka – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, a także nasze Panie Dyrektorki: Teresa Tęcza oraz Anna Zielińska przeczytali wspólnie wiersz Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”. Następnie przedszkolaki zaprezentowały wybrane utwory Marii Konopnickiej według swojego pomysłu, była piosenka, taniec, inscenizacja i oczywiście recytacja wierszy. W czasie przerwy między występami czas umiliły dzieci z grupy „Smoki” reprezentując „Taniec Krasnoludków”. Podczas festiwalu nie mogło też zabraknąć zadań dla Pan nauczycielek. Tym razem zabawiliśmy się w kalambury, a rozwiązaniem naszych zagadek były tytuły wierszy dzisiejszej bohaterki festiwalu. Wszystkich naszych artystów obdarowaliśmy upominkami, a także zaprosiliśmy na słodki poczęstunek, aby wzmocnić siły przed powrotem do przedszkoli. Festiwal przebiegł w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie oraz piękne występy!

Kategorie: Wydarzenia