W dniu 14 kwietnia w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle w oddziale na ul. Kochanowskiego odbyło się rozstrzygnięcie V Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Kolorowa Skarpeta w ogrodzie”. 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jego celem jest zagwarantowanie osobom z zespołem Downa pełnej akceptacji w społeczeństwie i możliwości korzystania ze swoich praw. Tego dnia integrujemy się z tymi osobami zakładając kolorowe skarpetki nie do pary. Przedmiotem konkursu były prace plastyczne przedstawiające wizję świata kolorowych skarpetek. Głównym celem konkursu było m.in. wzbudzenie w dzieciach pozytywnych refleksji na temat odmienności dzieci z Zespołem Downa, przybliżenie zagadnień dotyczących niepełnosprawności, takich jak: integracja, tolerancja, równość, rozwijanie wyobraźni i talentu plastycznego oraz propagowanie głośnego czytania. Na konkurs wpłynęło 20 pięknych, kolorowych i pomysłowych prac z przedszkoli i ośrodków szkolno – wychowawczych z naszego regionu. Mali artyści wraz z opiekunami artystycznymi wzięli udział w uroczystym wręczeniu nagród, dyplomów i podziękowań. Przedszkolaki z grupy Smoki uświetniły uroczystość krótkim programem artystycznym „Spotkanie z Wiosną”. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zaproszeni goście wspólnie przeczytali wiersz Doroty Kluski „Różne skarpety”. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe pluszowe kwiaty, nawiązujące do tematyki konkursu. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie oraz nauczycielom i rodzicom za wspieranie dzieci w twórczej pracy. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w następnej edycji za rok.

Kategorie: Wydarzenia