Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek do polskich symboli. Dlatego dnia 10 listopada odbyła się w naszym przedszkolu w oddziale na Kochanowskiego uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Madzia , która powitała przybyłych gości; Panią Dyrektor Danutę Pociask i Annę Zielińską , wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Nie mogło również w tym wyjątkowym dniu zabraknąć głośnego czytania w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Nasi goście oraz Panie wychowawczynie przeczytały piękny wiersz Michała Jankowiaka pt: „Jedenasty Listopada”. Przedszkolaki z grupy „ Smoki” wystąpiły przedstawiając montaż słowno-muzyczny . Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki .Na zakończenie naszej lekcji historii wspólne odśpiewaliśmy hymn polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Kategorie: Wydarzenia