W poniedziałek 17 października nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził teatr Eden z Wieliczki z przedstawieniem pt. “Prawdziwy skarb”. Na samym początku dzieci wysłuchały wiersza w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i następnie uważnie oglądaliśmy spektakl. Tym razem dzieci obejrzały pełną humoru historię chłopca, który postanowił opuścić rodzinę i wyruszyć do miasta w poszukiwaniu przygód oraz skarbu. Jest to opowieść oparta na znanej z Pisma Świętego historii o Synu Marnotrawnym. Młodszy syn postanawia pewnego dnia wyruszyć do miasta w poszukiwaniu przygody oraz prawdziwego skarbu. Ofiarowane mu przez Ojca pieniądze wydaje szybko i bez namysłu, próbując nawet kupić sobie przyjaźń. Niestety zostaje oszukany. Wraca do domu i przeprasza Ojca za swoją lekkomyślność. Spektakl uczy małego widza, że to rodzina i miłość jest prawdziwym skarbem dla każdego człowieka oraz tego, że przyjaźni nie można kupić. Ponadto wywołał u naszych młodych widzów wiele emocji od śmiechu do wzruszenia. Dzieci mocno przeżywały losy głównego bohatera. Chętnie też włączały się do gry na scenie zaproszone przez aktorów, którzy w sposób humorystyczny przedstawili pouczającą historię. Bohaterowie spektaklu udowodnili dzieciom, że prawdziwy skarb to MIŁOŚĆ i RODZINA. Spektakle w wykonaniu Teatru Eden są wyjątkowe – bawią, uczą i pokazują ponadczasowe wartości. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

Kategorie: Wydarzenia