We wtorek 18 kwietnia do naszego  przedszkola zawitali aktorzy z Teatrzyku “Blaszany Bębenek”, aby zaprezentować dzieciom przedstawienie “Przygody Mieszka I”-spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów sposób ukazuje, jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła – władcy Polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Ten pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, aby mogło powstać wielkie państwo, jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród, którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego Giermka aby poznał, jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga cel i tworzy Państwo Polan. W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się kurtynę imitującą cztery różne pomieszczenia, cztery zaśpiewane na żywo piosenki oraz taniec i zabawy z aktorami. Przedszkolaki miały okazję wejść w rolę widza oraz obserwować pracę aktorów. Dodatkowo spektakl miał formę interaktywną – w trakcie przedstawienia aktorzy zapraszali dzieci do zabawy, proponowali zadania, zadawali zagadki, które miały pomóc bohaterom sztuki. Na zakończenie aktorzy w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytali wiersz Agnieszki Nożyńskiej- Demaniuk pt: „Teatr”. Dziękujemy aktorom za wspaniałą zabawę oraz naukę historii poprzez zabawę.

 

 

Kategorie: Wydarzenia