Dnia 20.10 2020 grupa Tropiciele wraz z Wróżką Bajką kontynuowały realizację projektu „Magiczna Moc Bajek” .Panie wychowawczynie zabrały dzieci do Krainy Wartości przybliżając dzieciom cenną wartość jaką jest Szacunek. Wysłuchały wzruszającego opowiadania „Drewniana miska”, z którego dowiedziały się jak ważną w życiu jest szczęście rodzinne i szacunek do wszystkich członków rodziny. Wzięły udział w eksperymencie „Proszę o pomoc” , w którym dowiedziały się, że zawsze możemy w potrzebie poprosić o pomoc w trudnych sytuacjach. Panie wyjaśniły też Tropicielom, że inni nie muszą reagować pozytywnie na naszą prośbę, z różnych ale poważnych przyczyn mogą nam odmówić. Należy być wdzięcznym za okazaną pomoc, a odmowę przyjąć spokojnie, gdyż każdy ma prawo do własnego zdania, szacunku. Druga zabawa uświadomiła wszystkim, że w każdej sytuacji i miejscu należy dostrzegać drugiego człowieka, rozglądać się dookoła. Końcowym etapem zajęć było wykonanie pracy plastycznej – proporczyków, na których dzieci zilustrowały sytuacje okazujące szacunek innym. Tropiciele dowiedziały się że:
„ Szanować to znaczy na każdym kroku zdawać sobie sprawę , że nie jesteśmy sami”.

Kategorie: Wydarzenia