16 października na zaproszenie Dyrekcji oraz nauczycieli z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gliniku Polskim pojechaliśmy świętować wraz z całą społecznością szkoły Dzień Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach sportowych, których bohaterem był… ziemniak. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiej bajki o ziemniaku, następnie były zagadki oraz zabawy muzyczne. Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe min. rzucanie do celu ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na łyżce oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków. Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczone ziemniaki z ogniska oraz kiełbaskę z grilla Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Spotkanie było bardzo udane czego dowodem były uśmiechy na twarzach dzieci. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na tak wspaniałe święto. Ten ciepły jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Kategorie: Wydarzenia