Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Aby skorzystać z tej atrakcji 15 października wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce. Główną atrakcją podczas Święta Pieczonego Ziemniaka było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki. Poza tym przedszkolaki wysłuchały Bajki o Ziemniaku, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których ziemniak stanowił motyw przewodni! W ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom Pani Leśnik Gabrysia przeczytała piękny wiersz o kasztanach, które są darem jesieni. Zakończeniem święta był wspólny posiłek przy ognisku, degustacja pieczonych ziemniaków oraz frytek. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Kołaczyce za miłe przyjęcia oraz wspólną zabawę! Wesoły dzień z „pyrą” minął szybko, ale dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także zintegrował wszystkie grupy przedszkolne.

Kategorie: Wydarzenia