“Mała chmurka zapłakała,
kropelkami świat zalała.
Zasiliła rzeki w wodę,
Ożywiła nam przyrodę.

Dzięki wodzie wszystko żyje,
Każdy ją na Świecie pije.
Mały kwiatek, wielkie drzewo,
Które rośnie aż pod niebo.

Wodę piją także dzieci,
Taką co ze źródła leci.
Bo by rosnąć, aby żyć,
trzeba czystą wodę pić! “

Dnia 18 marca przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego świętowały zbliżający się Światowy Dzień Wody. W dniu dzisiejszym dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z tym cennym żywiołem. Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, jak również uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i mieliśmy okazję wysłuchać wiersza „Woda” M. Jankowiaka. Razem z dziećmi świętował także Miś Tropiś, który w ramach projektu edukacyjnego ”Mały Miś w świecie wielkiej literatury” poznał wiele ciekawostek związanych z wodą. Wskazywaliśmy do czego jest nam potrzebna woda w życiu codziennym i okazało się, że potrzebujemy jej do bardzo wielu rzeczy. Pani Ania przybliżyła dzieciom historię kropelki wody i wszyscy zgodnie stwierdzili, że bez wody życie było by niemożliwe. Zabawa z chustą animacyjną, która posłużyła jako parasol przyniosła dużo zabawy i radości naszym przedszkolakom. Punktem kulminacyjnym dzisiejszych zajęć były ciekawe doświadczenia z wodą, dzięki którym mogliśmy się sporo nauczyć, a „wędrująca woda” okazała się ogromną atrakcją! Po dzisiejszym dniu już wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać! ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia