Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem zajęć było upowszechnienie wśród dzieci wiedzy na temat zaburzeń ze spectrum autyzmu oraz kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem. Symbolem tego dnia jest kolor NIEBIESKI , dlatego na znak solidarności z osobami zmagającymi się z autyzmem wszyscy ubrani byli w niebieskie koszulki. W ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Nowy kolega” autorstwa Lizy Mills i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące znajomości tekstu. Kolejnym zadaniem dla naszych przedszkolaków zorganizowanym przez Panie terapeutki była grupowa praca plastyczna pt. „Niebieska żarówka”. Gościem specjalnym w tym szczególnym dniu była pani Jola Jaracz wraz z psem terapeutą – Alorką. Pani Jola wyjaśniła na czym polega praca psiego terapeuty oraz pokazała dzieciom jak się donosić do czworonoga. Podsumowaniem tegorocznych obchodów był Błękitny Marsz do Parku Miejskiego.

Kategorie: Wydarzenia