Kwiecień to miesiąc świadomość na temat zaburzenia jakim jest autyzm. Aby solidaryzować się z osobami ze spektrum autyzmu, przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego ubrały się na niebiesko i uczestniczyły w warsztatach pod hasłem „Czy bycie innym jest gorsze” mających na celu uwrażliwić dzieci na niepełnosprawność i różnice między nami. Dzieci w ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom” zapoznały się z opowiadaniem pt. „Kosmita”- historia chłopca z autyzmem, które przybliżyło z jakimi trudnościami zmagają się na co dzień osoby dotknięte autyzmem. Ponadto przedszkolaki uczestniczyli w zabawach i aktywnościach, które miały przybliżyć sposób spostrzegania świata przez osoby z autyzmem. Ze względu na złe warunki pogodowe nie mogliśmy uczestniczyć w corocznym marszu z niebieskimi balonikami , więc wszyscy „zaświeciliśmy na niebiesko ” w sali przedszkolnej!

Kategorie: Wydarzenia