Kwiecień to miesiąc świadomość na temat zaburzenia jakim jest autyzm. Aby solidaryzować się z osobami ze spektrum autyzmu, przedszkolaki z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego ubrały się na niebiesko i uczestniczyły w zajęciach mających na celu wyjaśnienie czym jest autyzm. Dzieci w ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom” zapoznały się z opowiadaniem pt. „Janek jest inny”- historia chłopca z autyzmem, które przybliżyło z jakimi trudnościami zmagają się na co dzień osoby dotknięte autyzmem. Ponadto „Tropiciele” uczestniczyli w zabawach i aktywnościach, które miały na celu pobudzić wszystkie zmysły, za pomocą których dzieci poznają świat. Elementem finalnym był spacer z niebieskimi balonikami, mający na celu pokazanie, że w kwietniu wszyscy „Świecimy na niebiesko”!💙💙💙

Kategorie: Wydarzenia