W czwartek 12 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej placówki nauczyciela z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy wezwać pomoc, jak rozmawiać z dyspozytorem, jakie informację są ważne podczas zgłaszania wypadku. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Pod koniec spotkania nasz gość przeczytał dzieciom książeczkę o Zuzi, która chciała zostać lekarzem, włączając się do kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola.

A.K.

Kategorie: Wydarzenia