21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu zakładamy skarpetki nie do pary. Ten spontaniczny, niecodzienny gest ma na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola z oddziału na Kochanowskiego aktywnie włączyły się do akcji i przyszły dzisiaj w skarpetkach nie do pary. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wysłuchały wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej “Inny”. Poznały Maćka- nowego ucznia w klasie oraz jego wyjątkowych przyjaciół. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z elementami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Dużą radość sprawiło im wykonie pracy plastycznej “Zaprojektuj swoją skarpetkę”, a efektem końcowym były wyśmienite skarpety, które staną się ozdobą w naszym przedszkolu. Dzisiejszy dzień uświadomił wszystkim, że „Przyjaciele nie liczą chromosomów, lecz ubierają kolorowe skarpetki”.

Kategorie: Wydarzenia