Jak co roku przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola z oddziału na Kochanowskiego aktywnie uczestniczyły w Światowym Dniu Zespołu Downa i założyły skarpetki nie do pary. Ten niecodzienny gest ma na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z zespołem Downa. W ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom ” Smoki wysłuchały wiersza “Przyjaźń” z książki Patrycji Dzierkacz “Ważności. 7 wierszyków o ważnej treści”. Chetnie dzieliły się uwagami o swoich przyjaciołach, opowiadały, w jaki sposób lubią spędzać z nimi czas. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach ruchowych z elementami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz zaprojektowały skarpetki według własnego pomysłu, wykorzystując kredki, flamastry i kolorowe naklejki.

Kategorie: Wydarzenia