„Myć się trzeba – wszyscy wiemy!
Chcesz mieć zdrowie znakomite?
Ręce zawsze miej umyte!”🧼

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, akcję tą wspiera globalnie również Światowa Organizacja Zdrowia. Dlatego tak ważne jest kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych już od najmłodszych lat. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Dzieci z grupy Tropiciele z oddziału na Kochanowskiego wzięły w niej czynny udział w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizując zadanie z modułu „Dbamy o zdrowie z małym misiem”, dlatego też towarzyszył im Miś Tropiś, który bardzo chciał się nauczyć prawidłowego mycia rąk. 🧸Na wstępie pani Bożenka w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała dzieciom wiersz Iwony Salach „Czystość to zdrowie”. Odbyła się rozmowa na temat zarazków i bakterii ,które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wszystkie zajęcia i zabawy koncentrowały się wokół hasła „Czyste ręce zdrowia więcej!” i miały charakter samodzielnych działań dzieci, wspomaganych prezentacją multimedialną. We wszystkich działaniach towarzyszył Miś Tropiś , który dostał swój ręcznik i znaczek w łazience, nauczył się także jak prawidłowo myć ręce. Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy w naszym przedszkolu będą mieć czyste, lśniące i pachnące myłem ręce! Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.😊❤

Kategorie: Wydarzenia