W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Raniutko w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania. Również w przedszkolu rodzinnie spędziliśmy święta. 5 kwietnia  w oddziale na Kochanowskiego urządziliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczyciły nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Osobnicy .  Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’ .Zaproszeni goście wraz z Dyrekcją przeczytały wiersz pt; ,,Wielkanoc’’ O. Adamowicz. ,,Bajkowi Odkrywcy’’, ,,Biedronki’’ i  „Smoki” krótkim występem artystycznym wprowadziły nas w  odświętny klimat, śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. Następnie wspólnie usiedliśmy przy jednym stole, aby spożyć śniadanie wielkanocne. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania  zmówiliśmy modlitwę i mogliśmy rozpocząć  śniadanie. Nie zabrakło jajek, kiełbasy, chleba czy „baby wielkanocnej”. Dzieci chętnie zajadały wielkanocne przysmaki. Śniadanie przebiegało w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń  za swoją obecność!  Ten dzień miał wyjątkowy, świąteczny charakter, a piękna słoneczna pogoda dodała świątecznego uroku. Pani Dyrektor złożyła z tej okazji wszystkim świąteczne życzenia. Przedszkolakom bardzo smakowało śniadanie, a kurki z jajek znikały w mgnieniu oka. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Kategorie: Wydarzenia