Grudzień to czas wypełniony magią oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Każdemu z nas kojarzy się z czymś innym – z zapachem pomarańczy cynamonu, kolorowymi bombkami i światełkami na choince.
W minionym tygodniu przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego w ramach zajęć polisensorycznych poznawały świąteczne smaki. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapalenia lampki zapachowej i dzięki temu w sali unosił się zapach jabłuszka i cynamonu . Następnie dzieci zapoznały się z wyglądem oraz zapachem suszonych owoców (jabłka, gruszka, śliwka) jak również aromatycznych przypraw (goździki, laska cynamonu). Te cudowne smaki i zapachy zostały później wykorzystane do wspólnie skomponowanej i zaparzonej aromatycznej Zimowej Herbatki. Na stole królowała pachnąca dekoracja – pomarańcze, mandarynki, które wspólnie z przedszkolakami ozdobiliśmy goździkami, dzięki czemu zyskały one niepowtarzalny aromat. W ramach realizowanego projektu edukacyjnego SensoSmyki nasze przedszkolaki wykonały dodatkowo zimowe zadania. Dzieci układały zimowe obrazki z kolorowych guzików w ramach obchodzonego 12 grudnia dnia guzika, tworzyły prace plastyczne „Srebrzyste obrazki”. Malowanie na folii aluminiowej farbą wymieszaną z solą sprawiło dzieciom wiele radości. Na zakończenie zajęć wszyscy degustowali aromatyczną Zimową Herbatkę. Zajęcia sprawiły wiele radości i pozwoliły wszystkim poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!
Serdecznie zapraszamy do fotorelacji.❤

Kategorie: Wydarzenia