Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Tego dnia od samego rana w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. 16 grudnia dla „Smoków” był dniem bardzo pracowitym, bowiem pod czujnym okiem Pań piekły świąteczne pierniczki. Dzieci poznały niezbędne składniki, sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka, a następnie pełne blaszki pierniczków nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Nasze pierniczki były jeszcze za ciepłe, żeby je ozdabiać, dlatego świąteczny klimat został z nami dłużej i w piątek przystąpiliśmy do dekorowania. Ozdabianie ciastek to jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia dlatego w naszym przedszkolu kultywujemy ją również. Dzieci otrzymały kilka upieczonych wcześniej pierniczków w różnych kształtach. Były to serduszka, gwiazdki, choinki. Dzieci miały możliwość ozdabiać pierniczki polewami, układać cukrowe ozdoby oraz kolorowe posypki. Przedszkolaki ozdabiały pierniki z dużą dokładnością. Nucąc świąteczne melodie oraz zajadając przepyszne pierniki wprowadziliśmy w przedszkolu najprawdziwszy świąteczny nastrój.

Kategorie: Wydarzenia