Dnia 9 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły pyszne świąteczne pierniczki. Na samym początku zajęć dzieci poznały wszystkie składniki, które potrzebne są do wykonania pachnących świątecznych pierniczków. Następnie pani Marta mama Mikołajka w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała dzieciom wiersz B. Formy „Pierniczki” wprowadzając nas tym samym w tematykę zajęć. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. ”Biedronki” zamieniły się w prawdziwych kucharzy zakładając fartuszki i czapeczki kucharskie, nie zapomnieliśmy także o wcześniejszym umyciu rączek. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów, następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne i przepyszne! Z pewnością będą stanowić wspaniałą ozdobę choinkową! ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia