10 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Na samym początku zajęć pani Iza w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała dzieciom wiersz „Pieczemy pierniczki” wprowadzając nas tym samym w tematykę zajęć. Następnie dzieci poznały wszystkie składniki, które potrzebne są do wykonania pachnących świątecznych pierniczków. Następnie Odpowiednio przygotowani przystąpiliśmy do pracy. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów, następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne i przepyszne! ❤🎄☺

Kategorie: Wydarzenia