15 grudnia przedszkolaki z grupy „Bajkowi Odkrywcy” z oddziału na Kochanowskiego upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Na samym początku zajęć dzieci poznały wszystkie składniki, które potrzebne są do wykonania pachnących świątecznych pierniczków. Następnie pani Asia w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała dzieciom wiersz „Pieczemy pierniczki” wprowadzając nas tym samym w tematykę zajęć. Odpowiednio przygotowani przystąpiliśmy do pracy. Przedszkolaki przygotowane wcześniej ciasto wałkowały oraz wykrawały z niego różne świąteczne kształty co sprawiło dzieciom wiele radości. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne i przepyszne!

Kategorie: Wydarzenia