“Wszyscy wygramy, gdy świat posprzątamy!”

„Nawet kiedy słonko świeci, nie wyrzucaj byle gdzie śmieci i pamiętaj, że sprzątanie to jest Twoje dziś zadanie!” 
Dnia 16 września przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji proekologicznej pod hasłem „Sprzątanie Świata”. Na podstawie wysłuchanych wierszy oraz obejrzanego filmu edukacyjnego przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady dotyczące segregacji śmieci i jak się okazało dzieci doskonale wiedzą, na czym polega segregacja. Wszyscy bezbłędnie wskazali, jakie kolory koszy są przeznaczone do poszczególnych rodzajów odpadów. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z ekologicznymi zadaniami. Wielką radość sprawiło dzieciom wykonanie własnego „Lasu w słoiku”, który stał się piękną ozdobą naszej sali. Przedszkolaki bardzo zadowolone z tego, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla środowiska obiecały, że zawsze będą wrzucać śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, dbając zarazem o otaczającą nas przyrodę! Zwieńczeniem dzisiejszego dnia było wspólne wyjście w pobliże przedszkola , aby uporządkować najbliższe otoczenie przedszkola. Dzisiejsze zajęcia kształtowały w naszych przedszkolakach postawy proekologiczne i z pewnością każdy dobrze wie jak śmieci segreguje się!  

 

Kategorie: Wydarzenia