14 maja mimo deszczowej pogody przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle z radością dołączyły do grona Małych Maratończyków! Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Przed przystąpieniem do biegu, każdy przedszkolak wziął udział w rozgrzewce, która jest niezbędna przed każdą aktywnością ruchową, a w szczególności przed Maratonem! Następnie Pani Dorotka i Pan Łukasz zorganizowali dla naszych małych sportowców zawody sportowe, które sprawiły wiele radości przedszkolakom. Ku naszemu zdziwieniu nasi Maratończycy pokonali większą odległość niż było to zaplanowane! Po pokonanym dystansie dzieci zostały nagrodzone, otrzymały pamiątkowy medal oraz dyplom. Była to ciekawa, pełna zabawy i radości impreza, która pozwoliła zaprezentować dzieciom sprawność fizyczną, a także utwierdziła ich w przekonaniu, że sport to super zabawa! Dziękujemy Dyrekcji szkoły za udostępnienie sali gimnastycznej, Pani Dorocie Nagacz i Panu Łukaszowi Szumcowi oraz uczennicom Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle za pomoc w organizacji V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia