6 października br. w blaskach jesiennego słońca przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle z radością wyruszyły na teren Jasielskiego Orlika Sportowego, aby dołączyć do grona Małych Maratończyków. Wydarzenie sportowe zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji “Sprintem do Maratonu”. Celem bliżej przedszkolnego projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Przed przystąpieniem do biegu, każdy przedszkolak wziął udział w rozgrzewce, która jest niezbędna przed każdą aktywnością ruchową, a w szczególności przed Maratonem! Następnie Pani Dorota Nagacz nauczycielka wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle wraz z uczennicami zorganizowała dla przedszkolaków zawody sportowe, które sprawiły wiele radości najmłodszym. Ku naszemu zdziwieniu nasi Maratończycy pokonali większą odległość niż to było zaplanowane! Po pokonanym dystansie wysiłek i determinacja zostały docenione! Dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Była to ciekawa, pełna zabawy i radości impreza sportowa, która pozwoliła zaprezentować dzieciom sprawność fizyczną, a także utwierdziła ich w przekonaniu, że sport to super zabawa! Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle, Pani Dorocie Nagacz oraz uczennicom za pomoc w organizacji VI Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”. Akcja bardzo podobała się wszystkim uczestnikom i z pewnością tę inicjatywę będziemy kontynuować w kolejnych latach, promując zdrowy styl życia i aktywność sportową. Gratulujemy wszystkim wspaniałym biegaczom!

Kategorie: Wydarzenia