15 lutego naszym gościem była pani Monika Furtek mgr inż. zootechnik, wieloletnia opiekunka zwierząt w zoo oraz prywatna hodowczyni zwierząt egzotycznych w towarzystwie swoich niezwykłych podopiecznych . Zaprezentowała dzieciom egzotyczne płazy i gady , z którymi na co dzień nie mamy okazji obcować. Były to; wąż zbożowy Ruda, żaba rzekotka australijska Kermit, wąż mleczny Mleczuś, pyton królewski Czarek, agama brodata Rufus, gekon orzęsiony Blondas, gekon lamparci Jaśniutka, ślimaki afrykańskie olbrzymie -Feluś i Albiś oraz karaczany madagaskarskie. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat tych zwierząt oraz poznać różne ciekawostki .Dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wygląda każde z prezentowanych zwierząt. Pod czujnym okiem prowadzącej miały możliwość dotknięcia kilku okazów. Z zachwytem i odwagą podziwiały zwierzęta. W ramach kampanii społecznej ,,Cała polska Czyta Dzieciom’’ pani Monika przeczytała wiersz Marty Wysockiej- Józwiak ,,Świat zwierząt’’. Spotkanie było bardzo interesującą lekcją przyrody.

Kategorie: Wydarzenia